O nás

Organizace SPOLEČNĚ-JEKHETANE, o. p. s. byla založena v roce 1998 skupinou romských a neromských lidí žijících v Ostravě.
Už více než patnáct let usilujeme o rovné šance pro romskou menšinu v majoritní společnosti prostřednictvím poskytování sociálních služeb a jiných doprovodných aktivit na území Statutárního města Ostravy (Moravskoslezský kraj) a od roku 2008 také v Šumperku (Olomoucký kraj).
V průběhu let existence naší organizace jsme postupně vybudovali na území Statutárního města Ostravy a v Šumperku několik komunitních center jako zázemí pro poskytování sociálních služeb obyvatelům. S ohledem na co možná nejlepší dostupnost námi nabízených služeb, byla centra budována většinou přímo v prostorově izolovaných lokalitách. V roce 2013 byla v provozu komunitní centra v Ostravě - Přívoze, Ostravě - Porubě a v Šumperku. V posledních letech se také poněkud změnilo sociální i etnické složení našich klientů, kteří v komunitních centrech služby vyhledávají, zejména ve službě odborného sociálního poradenství, která je vyhledávána i lidmi ze vzdálenějších míst Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Naše webové stránky.

Výroční zpráva naší organizace.Žádné komentáře:

Okomentovat